Firma i2B (IT to Business Solutions) została założona w roku 2008 przez dwóch informatyków zajmujących się wdrożeniami systemów klasy ERP w dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych. Obecnie firma specjalizuje się w następujących obszarach rynków:

I.  Outsourcing IT średnich firmach

W ramach tego obszaru działania nasza firma zajmuje się obsługą pojedynczych systemów informatycznych lub nawet może zastąpić pracę całego działu IT (jest obecnie prowadzony taki projekt). Klienci referencyjni:

 • UNIMA 2000 S.A. Kraków (telekomunikacja, instalacje niskoprądowe) – outsourcing większości systemów IT, serwis stacji roboczych
 • Teleinvention Sp. Z O.O. Kraków (call/contact center) – pełny outsourcing IT, w tym systemów realizujących połączenia w systemach call center.

 

 • Lockus Sp z O.O. Kraków – pełny outsourcing IT
 • IQnet Sp. z O.O. Katowice (telekomunikacja, systemy central IP) – outsourcing serwerów

II. Integracja systemów informatycznych z rozwiązaniami telefonii VoIP

W ramach tego obszaru działań firma wykonuje integracje oprogramowania użytkowego z systemami telekomunikacyjnymi (w tym systemami SMS) dodając użyteczną funkcjonalność obejmującą wbudowanie softphone’a, oprogramowanie zdarzeń w postaci rozmów przychodzących, wykonywanie rozmów wychodzących, obsługę SMS (także przychodzących). Przykładowe rozwiązania:

 • Wykonanie interfejsu CRM z wbudowanym softphone wymieniającym dane z lokalnym systemem ERP dla konsultantów infolinii MIX ELECTRONICS Skawina.
 • Wykonanie oprogramowania dla konsultantów infolinii oraz kuratoriów umożliwiającego obsługę zgłoszeń telefonicznych w ramach prowadzonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej programu „6-latki w szkole”. Projekt dla MEN Warszawa.
 • Wykonanie oprogramowania dla konsultantów infolinii ForFly z elementami systemów eksperckich podających konsultantom  odpowiednio przygotowane informacje o lotniskach, lotach i lokalnym prawie w miejscach docelowych. ForFly Sp. Z O.O. Katowice.
 • Wykonanie modułu automatycznego powiadamiania przez komunikaty głosowe klientów domu wysyłkowego BonPrix.

Aplikacje wykonywane są środowiskach PHP5 lub JAVA EE we wspólnym frameworku SENCHA™ .

III. Systemy masowego powiadamiania przy użyciu telefonii, komunikatów SMS, mailigu oraz innych dostępnych mediów elektronicznych. 

W ramach tego obszaru działania firma i2B stworzyła oprogramowanie do szybkiego, masowego powiadamiania na telefony stacjonarne i komórkowe poprzez komunikaty głosowe (odczytywane przez syntezator mowy) oraz przez komunikaty SMS. Oprogramowanie to przygotowano do postaci usługi typu software-as-service dostępnej przez WWW. W roku 2012 powołano spółkę zależną VMBS, której celem jest sprzedaż tego systemu w wersji dla jednostek samorządowych (alcetel.pl) oraz dla szkół i placówek oświatowych (edu-kontakt.pl). Do tego celu VMBS posiada zaawansowaną infrastrukturę teleinformatyczna oraz serwerową.

IV. Integracja systemów informatycznych z rozwiązaniami automatyki budynkowej BMS w oparciu o protokoły BacNET.

Działanie to jest powadzone w ramach poszukiwań nisz rynkowych. W ramach prowadzonych tutaj prac badawczych wyprodukowano oprogramowanie rozszerzające możliwości systemu kontroli dostępu w budynkach o kontrolę biometryczną. Projekt oparto o rozwiązania firmy Delta i wdrożono produkcyjnie w budynkach Jagiellońskiego Centrum Innowacji (Kraków)

Firma i2B zatrudnia obecnie 6 osób. Stale współpracuje z zespołem sprawdzonych programistów i specjalistów w swoich dziedzinach.  Posiada kompetencje z następujących dziedzin:

 • Obsługa stacji roboczych Windows, Linux, OSX
 • Obsługa serwerów Windows, Linux, Solaris
 • Środowisko programistyczne PHP, JAVA, C#
 • Systemy telefonii VoIP oparte o oprogramowanie Asterisk, Dialogic, iNOVA, Dialogic wraz z API.

Obecnie Firma rozpoczyna działalność na rynkach Unii Europejskiej. W ramach tych działań prowadzony jest projekt dla firmy Niemieckiej. Firma w przedmiocie tworzonych przez siebie rozwiązań stale współpracuje ze specjalistami z Instytutu Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.